Získal významné ocenenie, jeho novú skladbu davy milujú a ohlásil letné turné. Adam Ďurica má dobré obdobie

Laureát ocenenia Krištáľové krídlo pripravil pre svojich fanúšikov novinku v podobe letných koncertov. Jeden z nich sa uskutoční v požiarom poškodenej Banskej Štiavnici.

Tam druhým miestom má byť hrad v centre Kežmarku. Obe mestá má rodený Hlohovčan veľmi rád. “Koncerty budú len dva, ale nie preto, že by sme nechceli, ale hlavným dôvodom je to, že už teraz pracujem na prekvapení, ktoré chystáme na december,” hovorí Adam Ďurica.

Letné koncerty sú pre neho vždy niečím výnimočné, inšpiratívne, a preto ich robí na miestach, ktoré sú mu naozaj blízke. “V Banskej Štiavnici majú koncerty rodinnú atmosféru a vždy sa tá naša rodina rozrastá, či už o fanúšikov, alebo ako tentoraz o Oskara Rózsu, ktorý je súčasťou kapely a je tam doma,” pokračuje Adam.

“Kežmarok je pre mňa špecifickým miestom, pretože sme tam hrali jeden z prvých pocovidových koncertov. Na kežmarskom hrade, ktorý je krásnym miestom, od tej doby sme tam neboli, práve preto sa tam rád vrátim. A, samozrejme, práve z Kežmarku mi prichádzajú texty od Vlada Krausza, ktorý ma dlhé roky zásobuje tými najkrajšími a najúspešnejšími textami. Cítim to tak, že idem za prapodstatou môjho hudobného bytia. Preto Banská Štiavnica a Kežmarok sú jedny z veľmi dôležitých miest pre mňa na koncertovanie,” uzatvára Adam. 

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame