ŽIVOT NÁS MÁ RÁD. Vypočuj si novinku od Katky Knechtovej

Nový filmový song je ústrednou skladbou novej komédie Kavej. Autorkou hudby je samotná speváčka, text napísal Vlado Krausz. Klip má na konte režisér Michal Nemtuda, zahrali si v ňom aj herečky Jana Kovalčiková a Anna Jakab Rakovská.

“Tvorcovia filmu ma oslovili koncom minulého roka. Nejaké nápady som v tom čase mala ‘v šuplíku’, no veľmi podstatné bolo pre mňa film najprv vidieť. Po jeho pozretí som sa rozhodla, že do toho pôjdem a následne som oslovila Vlada Krausza na napísanie textu. Chcela som, aby skladba mala moderný aranžmán a zvuk, aby v sebe niesla emóciu radosti zo života. Aby sme si napriek ťažkostiam, ktoré každodenný život prináša, vedeli s úsmevom na perách povzdychnúť, že ten život stojí za to,” hovorí speváčka a autorka, píše TASR.

Skladba Život nás má rád vznikala počas apríla v Katkinom domovskom nahrávacom štúdiu Basement v Prešove. Produkcie sa ujala Katka spolu s Adamom Kurucom, s ktorým spolupracovala už na niekoľkých singloch a projektoch. Mix a master mal na starosti Roman Šoltys zo štúdia Klakson. “S Vladom Krauszom sme do piesne a textu chceli dostať tému, ktorá súvisí priamo s filmom, jej nosnou myšlienkou je mať radosť zo života. Veľa sme komunikovali aj s režisérom filmu Lukášom Zednikovičom. Na filme sa mi páči, že je to komédia, navyše tematika je jasná – nezmyselnosť stereotypov a predsudkov,” dodáva Knechtová.

Videoklip plánovali nakrúcať v exteriéri v Prešove a okolí, ale zladiť všetkých účinkujúcich bolo časovo veľmi náročné. V klipe totiž účinkujú aj hviezdy filmu Kavej Jana Kovalčiková a Anna Jakab Rakovská. Práve pre pracovnú vyťaženosť padlo rozhodnutie nakrúcať v Bratislave. “Pre nepriaznivé počasie sme nakoniec všetci skončili v ateliéri v Novej Cvernovke. Réžie sa ujal Michal Nemtuda, s ktorým to bola moja prvá pracovná spolupráca. Musím povedať, že to bolo veľmi efektívne, profesionálne. Michal od prvej chvíle vedel, čo a ako chce. Nakrúcanie sme si s babami veľmi užili, s Jankou a Aničkou sa poznáme ešte z Prešova, odtiaľ všetky tri pochádzame. Veľká časť filmu Kavej sa v Prešove aj natáčala,” doplnila speváčka.

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame