Zuzana Smatanová je späť! Tento raz s filmovou hudbou

Nový rok, nový singel. Obľúbená slovenská speváčka, textárka a najnovšie aj ilustrátorka Zuzana Smatanová potešila svojich fanúšikov dobrou správou! Čoskoro sa dočkáme jej novej piesne – Tajomstvo. Tá je zároveň titulnou skladbou nového filmu Slúžka.

Ten sa do slovenských kín dostane začiatkom februára a ide o v poradí tretiu spoluprácu režisérky Mariany Čengel Solčalskej so Zuzanou Smatanovou. “Predtým, než som začala písať pesničku, chcela som vidieť film, aby som do seba nasala jeho atmosféru a dej. Z projekcie som odchádzala s poznámkami v mobile a cestou k autu mi v hlave už hrala jemná náladová melódia, o ktorej som vedela, že na nej pesničku postavím. Doma som si sadla ku klavíru a začala skladať. V texte som vychádzala z hlavnej idey filmu, ktorú asi najlepšie vystihuje slovo ‘tajomstvo’, podľa ktorého dostala aj názov. Chcela som do pesničky dostať naliehavosť, melanchóliu, nádej, trpkú realitu, ale hlavne tajomno. Pesnička vznikala zhruba dva týždne,” hovorí o piesni speváčka.

Videoklip ku skladbe vzniká práve v týchto dňoch, režíruje ho samotná Solčanská, no k videniu je už oficiálny trailer k filmu, ktorý vznikol na základe úspešného románu Hany Lasicovej.

Zuzanu Smatanovú čaká veľký rok. Pripomenie si v ňom totiž 20. výročie na hudobnej scéne. Okrem poriadnej dávky koncertov chystá aj ďalšie prekvapenia, ktoré bude postupne odhaľovať. Už teraz je jasné, že sa máme na čo tešiť!

Zdieľať na Facebooku
Poslať cez WhatsApp
Poslať mailom
Vytlačiť

Odporúčame